O NÁS

Naši hlavní činností je zpříjemnit náročné chvíle nemocným dětem a jejich rodinám.

Zakladatelkou spolku
IVANKA DĚTEM, z.s. je Monika Barnová.

Co mě vedlo k založení projektu a následné registraci do spolkového rejstříku?
Moje maminka onemocněla rakovinou, když mi bylo šest let. V červenci roku 2022 to bude sedm let, kdy boj s touto zrádnou nemocí prohrála. Hlavním podnětem, který vedl k zamyšlení se nad vyrovnáním se s její ztrátou, bylo zkusit pomoci nebo alespoň co nejvíce zpříjemnit chvíle v nemocnicích stejně nemocným lidem. Ano, vím co si pravděpodobně pomyslíte: “Že podobných spolků je již nespočet, tak proč pomoci právě nám?“ Maminka milovala děti, sama měla domácí školku 14 let, kde nepřetržitě o děti pečovala. Proto jsme naši pozornost zaměřili na děti, především pak na děti nedonošené, těžce nemocné novorozence nebo děti co se narodí s nějakou vadou. Ráda bych časem pomohla i maminkám a tatínkům samoživitelům, kteří jsou v nouzi a životní krizi.

Náš cíl a vize
Cílem je obdarovat děti v uvedených zařízeních, ale i jedince a to jak hračkami, dary, potřebnými věcmi, tak i finanční pomocí.

Začala jsem sama a rosteme
Jednoho dne jsem na sociálních sítích uveřejnila příspěvek s tímto tématem a nemohla jsem uvěřit vlastním očím, kolik lidí se mi ozvalo a šlo do toho se mnou. Dnes už je nás poměrně mnoho a ví o nás už spousta lidí, kteří se mi už i sami ozývají s nabídkou pomoci, dokonce i ze zahraničí. Moc si vážím všech, kteří nám pomohli a pomáhají se posouvat dopředu. Jsem neskutečně šťastná, že k 30. březnu tohoto roku, roku 2022, jsem úspěšně vybojovala zapsání Ivanky do veřejného rejstříku. 

S čím a jak můžete pomoci i Vy?
Jsme rádi za každou pomoc, ať už materiální či finanční. Co se materiální pomoci týče, je to složitější. Pro nemocnice momentálně háčkuji s dalšími lidmi předměty na hraní, čepičky a capáčky, ponožky, atd. Švadlenky šijí zavinovačky, pyžamka a polštářky pro novorozence a nedonošená miminka, háčkujeme deky, atd. Je toho opravdu mnoho a jsem šťastná, že se ke mně přidalo tolik hodných lidí, kteří chtějí pomáhat a nejsou vůči osudu druhých lhostejní a sobečtí. Přispět můžete i tím, že si koupíte nějaký výrobek od nás z kterého máte radost Vy a my také, neboť z každého výrobku přispíváte na činnost spolku Ivanka dětem, z.s.

Naše plány a spolupráce
Naše plány jsou takové, že by jsme chtěli obdarovat co nejvíce potřebných. Samozřejmě jsme realisté a víme, že nic nelze hned a vše má svůj čas. Po zkušenosti vím, že jedno předávání, aby bylo významné, zabere zhruba 3 měsíce soustavné práce. Ať už shánění sponzoringu nebo shromažďování potřebných věcí a darů od ostatních.

Momentálně sháním alespoň drobný sponzoring, jak finanční tak i materiálový. Povedlo se nám sehnat sponzorským darem látky a galanterii, ze kterých vlastními silami vyrábíme potřebné věci. Dostali jsme i nadační příspěvek od Ústecké komunitní nadace pro Litvínovsko, který byl využit ke sjednanému účelu na nákup potřebných věcí, jako jsou např. plenky, lahvičky, dudlíky, atd., dle potřeby určitého oddělení.

Nicméně spoustě oddělení a rodinám chybí i ostatní věci, které nejsme schopni vyrobit a jsou potřeba nakoupit nebo získat sponzorským darem. Proto hledáme sponzory, kteří by nám přispěli na nákup těchto potřeb. Každá pomoc se počítá a my jsme neskonale vděčni za jakoukoliv její formu. Samozřejmostí je prezentace Vaší společnosti na našich webových stránkách v případě pomoci.

SLEDUJTE NÁS: